o nás.

príbeh black.

Výberová káva je produkt, ktorému veríme, preto nás sprevádza už od našich začiatkov. Začali sme s malým espresso barom na Gorkého ulici s cieľom priniesť novú vlnu vzrušenia z kávy. Naša zvedavosť nás však zaniesla ďalej. Dnes sme lokálna pražiareň z Bratislavy so svetovými ambíciami. Pri pohľade do budúcnosti dúfame, že budeme naďalej stavať na tom, čo sme začali v roku 2017. Budovať značku, ktorá je hodná nasledovania pre svoju nekompromisnosť a odhodlanie vďaka ktorému posúvame hranice výberovej kávy a kávovej kultúry doma i v zahraničí.

Od začiatku si zakladáme na čerstvosti a kvalite surovín, sezónnosti a osobnom prístupe. Veríme, že pôžitok z kávy je viac než len konzumácia, je to životný štýl a neustále objavovanie nových zážitkov. Preto sme sa vydali na cestu hľadania jedinečných odrôd, netradičných chutí a inovatívneho štýlu praženia.

the team.

JAKUB

flegmatik

Skvelý pražiar, šikovný barista, nádejný obchoďák, starostlivý otec, vzorný katolík, (ne)úspešný básnik a dobrý priateľ. Niekedy sa sami pýtame, ako to tento multitalentovaný čávo všetko stíha. Jakub pritom robí iba to, čo ho baví, a tak do toho dáva všetko. Navyše je poháňaný dobrou kávou. Tento priateľský, pokorný, citlivý a občas stále naivný chalanisko to z nás v blacku ťahá najdlhšie a veríme, že bude ťahať ešte dlho dlho.

MIRO

dyslektik

Vraví, že má zmysel pre detail, no zopár preklepov sa pri jeho rýchlych prstoch nájde. Miro je dôkazom, že všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Tento mladý a skromný junior marketér sa k nám pridal, aby sme spolu dokázali tvoriť kontent, ktorý bude relevantný a sexy. Vo voľnom čase rád varí, prevetráva svoj bicykel alebo obrezáva nejaké monstery.

MARTIN

analytik

Martin je proste zlatíčko a navyše obrovský macher do kávy - obvzlášť do jej praženia. Novinky a vedomosti o nej nasáva ešte intenzívnejšie ako čisté washedky na cuppingoch. Preto niet divu, že sme práve jemu zverili kľúče od pražičky. Na krivky praženia pozerá s rovnakou vášňou ako na… A ak by ste chceli podebatovať na tému “ako počasie ovplyvňuje proces praženia”, tak Martin je ten najpovolanejší!

SAMO

Podobného nadšenca do kávy by ste hľadali asi márne. Tohto mladého muža k nám dovialo z východného Slovenska. Už tam pričuchol k výberovke, ktorá sa ho odvtedy drží ako kliešť. Chce o nej vedieť všetko, neustále skúša nové recepty a vylepšuje čo sa dá, aby z kávy vyťažil čo najviac. Preto sa netreba čudovať, keď ho vidíte s vodováhou premeriavať stôl, lebo aj to ovplyvňuje jej výslednú chuť! Samuel nechýba na žiadnej kávovej súťaži a nebude náhoda, že si z nich odniesol už nejedenú trofej. V skratke: coffee geek, ako sa patrí.

vášeň a vedomosti.

Každý z tímu má svoje jedinečné skúsenosti zo sveta výberovej kávy, ktoré spájame a vytvárame tak náš spoločný black. Vďaka našej vášni a vedomostiam sme sa stali dvojnásobnými majstrami Slovenska v príprave filtrovanej kávy, 12. najlepší na Majstrovstvách sveta. Martinovi, nášmu pražiarovi sa zas podarilo zvíťaziť v historicky prvom ročníku súťaže v pražení kávy Slovak Roasting Master, ale napríklad aj na Slovak AeroPress Championship. Aj tak sa však snažíme neustále zlepšovať a rozvíjať v segmente kávového vzdelávania a sledovať najnovšie trendy. To všetko s cieľom, priniesť Ti zakaždým čo najlepšiu šálku kávy.

napísali o nás.


posledné články.

Priprav si skvelú kávu a začítaj sa do našich blogov

všetky blogy
Keď je radosť spolupracovať #2

Veríme filozofii, že najlepším spôsobom, ako sa zlepšovať a rásť, je napredovať spoločne. Odjakživa si zakladáme na kvalitných spoluprácach, ktoré posúvajú…

10 dňová cesta po kolumbijských farmách

Cesta do Kolumbie a roadtrip po kávových farmách je snom hádam každého kávového nadšenca. Mne sa táto príležitosť naskytla aj vďaka Terke…

Zlato na Slovak AeroPress Championship 2023

V blacku máme súťaživosť zakódovanú v našej DNA. Aj vďaka nej v nás neutícha zápal pre výberovú kávu a túžba zdokonaľovať sa, experimentovať a učiť sa…

Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.