o nás.

príbeh black.

Výberová káva je produkt, ktorému veríme, preto nás sprevádza už od našich začiatkov. Začali sme s malým espresso barom na Gorkého ulici s cieľom priniesť novú vlnu vzrušenia z kávy. Naša zvedavosť nás však zaniesla ďalej. Dnes sme lokálna pražiareň z Bratislavy so svetovými ambíciami. Pri pohľade do budúcnosti dúfame, že budeme naďalej stavať na tom, čo sme začali v roku 2017. Budovať značku, ktorá je hodná nasledovania pre svoju nekompromisnosť a odhodlanie vďaka ktorému posúvame hranice výberovej kávy a kávovej kultúry doma i v zahraničí.

Od začiatku si zakladáme na čerstvosti a kvalite surovín, sezónnosti a osobnom prístupe. Veríme, že pôžitok z kávy je viac než len konzumácia, je to životný štýl a neustále objavovanie nových zážitkov. Preto sme sa vydali na cestu hľadania jedinečných odrôd, netradičných chutí a inovatívneho štýlu praženia.

the team.

ALEX

senzorik

Prísny, no spravodlivý, niekedy prekvapivo chladný a úzkoprsý, s veľkou dávkou sebahumoru a nízkou odolnosťou voči blbým otázkam. TDS meria pohľadom, špinavú rohožku cíti na 3 kilometre, rovnako tak aj defekty v zrnách. Priemerné je pre neho nedostačujúce, no keď vám venuje pochvalu, tak si môžete byť istí, že si ju skutočne zaslúžite. Vďaka nemu black. drží pokope a veci fungujú tak, ako majú. V skratke: Alex stmeluje našu malú “čiernu” rodinu.

JAKUB

flegmatik

Skvelý pražiar, šikovný barista, nádejný obchoďák, starostlivý otec, vzorný katolík, (ne)úspešný básnik a dobrý priateľ. Niekedy sa sami pýtame, ako to tento multitalentovaný čávo všetko stíha. Jakub pritom robí iba to, čo ho baví, a tak do toho dáva všetko. Navyše je poháňaný dobrou kávou. Tento priateľský, pokorný, citlivý a občas stále naivný chalanisko to z nás v blacku ťahá najdlhšie a veríme, že bude ťahať ešte dlho dlho.

LAURA

šamlík

Príchod Laury vniesol do našich sexistických plachiet svieži vánok, ktorý sme tak veľmi potrebovali. Laura je tichá voda - nielenže brehy myje, ale aj pripravuje skvelú kávu. Jej najväčším nepriateľom sú vysoké poličky, inventúry a neodbytní nápadníci. A aj keď v jej rúčkach občas praskne pohár, vždy si len povieme, že chce len skrz črepy preniesť trochu šťastia.

MIRO

dyslektik

Vraví, že má zmysel pre detail, no zopár preklepov sa pri jeho rýchlych prstoch nájde. Miro je dôkazom, že všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Tento mladý a skromný junior marketér sa k nám pridal, aby sme spolu dokázali tvoriť kontent, ktorý bude relevantný a sexy. Vo voľnom čase rád varí, prevetráva svoj bicykel alebo obrezáva nejaké monstery.

SAMO

metálik

Samo je vysoký, mocný chlap s hrubým hlasom, ktorý v kaviarni pred otvorením počúva buď tvrdý metal alebo slovenský rap. Nenechajte sa však zmiasť. Ten istý človek vám o pár minút neskôr vrúcne pripraví kávu, ktorá vám ešte dlho dlho ostane v pamäti. Okrem kávy je Samo veľkým fanúšikom čierneho humoru, dobrého pivka a sledovania takmer všetkých športových zápasov.

SOFIA

živlík

Keď je Sofia za barom, všetko je zrazu veselšie. Energická, vysmiata a s dvoma bodkami pod očami si za kávovarom tancuje do rytmu aktuálneho playlistu, alebo pohmmkáva chytľavý refrén - je to nákazlivé a vy máte chuť sa k nej pridať! Aktuálne však častejšie vysedáva v školských laviciach a rozvíja svoju umeleckú dušu, prípadne sa motá v uliciach so svojim analógom. Všetci však dúfame, že ju raz v kaviarni budeme mať nastálo.

MARTIN

analytik

Martin je proste zlatíčko a navyše obrovský macher do kávy - obvzlášť do jej praženia. Novinky a vedomosti o nej nasáva ešte intenzívnejšie ako čisté washedky na cuppingoch. Preto niet divu, že sme práve jemu zverili kľúče od pražičky. Na krivky praženia pozerá s rovnakou vášňou ako na… A ak by ste chceli podebatovať na tému “ako počasie ovplyvňuje proces praženia”, tak Martin je ten najpovolanejší!

vášeň a vedomosti.

Každý z tímu má svoje jedinečné skúsenosti zo sveta výberovej kávy, ktoré spájame a vytvárame tak náš spoločný black. Vďaka našej vášni a vedomostiam sme sa stali dvojnásobnými majstrami Slovenska v príprave filtrovanej kávy, 12. najlepší na Majstrovstvách sveta a náš Alex je jediný Slovák porotcujúci baristické Majstrovstvá sveta pod záštitou SCA. Aj tak sa však snažíme neustále zlepšovať a rozvíjať v segmente kávového vzdelávania a sledovať najnovšie trendy. To všetko s cieľom, priniesť Ti zakaždým čo najlepšiu šálku kávy.

napísali o nás.


posledné články.

Priprav si skvelú kávu a začítaj sa do našich blogov

všetky blogy
Môže instantná káva chutiť dobre?

Káva instantného typu bola (aj nami) dlho vnímaná ako podradný produkt. Preto slovné spojenie "výberová instantná káva" môže znieť ako oxymoron. My sami…

Výberová káva do každej rodiny

Posledné mesiace trávim veľa času na cestách. Práve na jednej z nich vznikol nápad jemne korenistej “volebnej kampane” pre našu pražiareň. Som človek temperamentný a často výbušný. Ako sa hovorí…

Keď je radosť spolupracovať #1

Sme presvedčení, že skvelé podniky potrebujú kvalitné spolupráce. Také, ktoré dokážu posúvať obe strany k lepším výsledkom. Zároveň sme nesmierne šťastní,…

Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.