novinka

brazil • maxuel

15.00 - 60.00 €  s DPH

sirupová s tónmi červeného pomaranča, hrušky, broskyne, sladkosťou trstinového cukru a príjemným záverom rooibosu

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Ak si praješ pomlieť kávu, vyber si typ mletia
Najskôr vyberte kombináciu

V búraní predsudkov voči tomuto originu pokračujeme aj v tomto roku. Ako hovorí sám farmár Maxuel, tento rok bol pre Brazílske kávy veľmi vydarený, a my nemôžeme nesúhlasiť!

Maxuel sa do kávy zamiloval už dávno, avšak až časom začal objavovať krásu tej výberovej. Spolu s manželkou sa tak vydali na cestu pestovania tejto plodiny a vkladajú do toho všetko. 

Svoju farmu majú položenú v nadmorskej výške 860 metrov nad morom v čarovnom regióne Matas de Minas. Pestujú odrodu Catucaí 785/15, ktorú násladne spracovali anaeróbnov fermentáciou. Zrelé čerešne, ktoré zbierali sami s manželkou fermentovali 9 dní vo fermentačnej nádobe a následne ich starostlivo triedili po druhý raz, aby sa zbavili akýchkoľvek zvyšných nezrelých čerešní. Sušenie prebiehalo kvôli chladnejšiemu počasiu okolo 20-30 dní, následne odobrali vzorky, ktoré poslali na analýzu ako aj importérom z FARMly, ktorý schválili kvalitu.

Nás táto káva očarila svojim sirupovým telom a tónmi červeného pomaranča, hrušky, broskyne, sladkosťou trstinového cukru a príjemným záverom rooibosu.

varieta catucaí 785/15
spracovanie anaerobic natural
región matas de minas
nadmorská výška 860 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.