novinka

rwanda • karambi

12.00 - 42.00 €  s DPH

ľahká a šťavnatá s tónmi čierneho čaju, červeného pomaranča, červeného jablka, aciditou ríbezlí a ľahkou karamelovou dochuťou

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Ak si praješ pomlieť kávu, vyber si typ mletia
Najskôr vyberte kombináciu

Karambi nás svojou chuťou očarila hneď, ako sa k nám dostala na cuppingový stôl. Obalujúca textúra v kombinácii s čajovým telom doplnená o tóny citrusov je skvelá voľba na svieže espresso aj filter.


Len niekoľko kilometrov od jazera Kivu sa nachádza spracovateľská stanica Kiramba, ktorá leží na strmých a ťažko dostupných svahoch s rozlohou len 2,5 hektára. Založená bola v roku 2016 a zamestnáva štyroch zamestnancov na plný úväzok a počas zberu ďalších 60 sezónnych pracovníkov. Z toho sú 90% ženy. Stanica spracováva čerešne od 1500 farmárov, ktorí sa všetci zúčastňujú na tréningových programoch stanice. Od roku 2017 sa ročná produkcia Karambi zdvojnásobila z 220 ton na očakávaných 400+ ton. Napriek konkurencii neďalekej stanice Gesharu si Karambi zachováva vysokú kvalitu spracovania vďaka svojim oddaným zamestnancom a farmárom. Farmy, ktoré sa nachádzajú do 3 kilometrov od stanice, majú v priemere 4 hektáre a približne 8000 kávovníkov. 

varieta red bourbon
spracovanie washed
region karambi cell, kirambo, lake kivu
nadmorská výška 1600 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.