guatemala • el oregano

15.00 - 60.00 €  s DPH

sladká a sirupová s tónmi čučoriedok, slivkového lekváru, marhule a ľahkým karamelovým záverom

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Ak si praješ pomlieť kávu, vyber si typ mletia
Najskôr vyberte kombináciu

Diana a Hector milujú výzvy a sú príkladom moderného prístupu pestovania kávy. Ich farma El Oregano leží v najznámejšom pestovateľskom regióne Huehuetenango v Guatemale. Háčik je v tom, že sú v najsuchšej oblasti, ktorá pripomína africkú savanu. 

Ich štýlom je pestovať chutné kávy s maximálnou efektivitou a udržateľnosťou. Vytvorili model, ktorý nielen odmeňuje najvyššiu kvalitu, ale zároveň im pomáha držať krok so súčasnými trendmi a požiadavkami spotrebiteľov.

Diana a Hector sa narodili do kávovej rodiny a táto plodina je súčasťou ich rodinnej histórie od konca 19. storočia, keď ich predkovia prišli do izolovanej krajiny Aqua Dulce v Huehuetenango. Najprv bezúspešne založili plantáž cukrovej trstiny. Postupne však dospeli k rozhodnutiu urobiť zásadnú zmenu a presedlať na kávu. 

Okrem kávy dávajú veľký dôraz aj komunite v ich oblasti. Snažia sa nájsť spôsoby, ako podporiť ľudí, ktorí sú odkázaní na produkciu kávy. Kúpili napríklad 150 oviec, ktoré nielenže pomáhajú udržať ich farmu bez buriny, ale poskytujú aj mäso pre ich pracovníkov. Okrem oviec, ktoré využívajú na všetkých svojich farmách, sadia aj stromy, ktoré produkujú jedlé semená bohaté na bielkoviny a ovocie plné vitamínov, ktoré sú dostupné aj pre miestnych ľudí.

Názov El Oregano pochádza z čias, keď sa tam pestovali rastliny oregana. Dodnes môžete pri prechádzke kávovníkmi natrafiť na divokú bylinu, trieť si jej list v dlani a okamžite zatúžiť po pizzi.

Sústredia sa najmä na naturálne a honey spracovanie, ktoré ale prinášajú plné ovocné tóny typické pre ich farmu. My sme do pražiarne vybrali naturálne spracovanú odrodu caturra, ktorá nás očarila plnou ovocnou chuťou s tónmi sliviek, perlivou aciditou černíc a dochuťou mliečnej čokolády. 

varieta caturra
spracovanie natural
región huehuetenango
nadmorská výška 1700 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.