special & rare

colombia • veronica gaviria

15.50 €  s DPH

svieža a florálna s tónmi čerešňového likéru, malinového džemu, ibišteka, levandule, aciditou granátového jablka a príjemným záverom kokosu

Praženie
Gramáž
150g
Mletie Dostupná len zrnková
Najskôr vyberte kombináciu

Je tu ďalšia káva, ktorá si získala miesto v našej limited. krabičke je dôkazom, že výnimočnosť nie je len o známej odrode geisha. Dôkladné naturálne spracovanie v kombinácii s lahodnou odrodou Pink Bourbon sa ukázalo ako skvelé spojenie s fantastickým chuťovým zážitkom! Intenzívna aróma a tóny višňového likéru, ibišteku a malín s aciditou granátového jablka a záverom kokosu je niečo čo musíš ochutnať.

Farmu Finca Villa Ligia založil Veronikin dedko, Milton Gaviria, v obci Arménia v provincii Quindio, v Kolombii. Veronica Gaviria, ktorá stojí za touto kávou je už treťou generáciou, ktorá sa podieľa na chode farmy. Tá sa rozlieha na 30 hektároch v dolnej časti centrálneho pohoria Cordillera v nadmorskej výške 1400 m n. m.
Rodina Gaviria zamestnáva na farme len pracovníkov z blízkeho mesta Arménia čím výrazne pomáha k rozvoju regiónu a rovnako zaisťuje veľmi dobrú kvalitu spracovania. Na farme sa káva spracováva všetkými troma metódami avšak čoraz častejšie využívajú práve naturálne spracovanie vďaka ktorému dosahujú komplexnú a šťavnatú chuť. 

Odroda Pink Bourbon je hybrid medzi červeným a žltým bourbonom, vďaka čomu sú plody ružovej farby. Aby farmári zachovali farbu ružových plodov musia sa kávovníky tejto odrody od ostatných úplne izolovať. Čerešne sa postupne selektívne zbierajú. Pred ďalším triedením sa nechávajú aspoň 24 hodín fermentovať v uzavretom prostredí. Potom sa čerešne selektujú a sušia na afrických posteliach. 

varieta pink bourbon
spracovanie natural
región quindio
nadmorská výška 1400 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.