novinka

colombia • neftali castro

13.50 - 52.00 €  s DPH

sladká a svieža s tónmi černicového džemu, čerešní, medovým telom a florálnym záverom pomarančového kvetu

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Ak si praješ pomlieť kávu, vyber si typ mletia
Najskôr vyberte kombináciu

Netajíme sa tým, že Kolumbia je jednou z našich najobľúbenejších pestovateľských krajín. Kolumbia prináša širokú škálu chutí, odrôd a spracovaní - a to sa nám páči. Je to vďaka prostriedkom a vedomostiam, ktoré majú tunajší farmári, ale aj výraznej podpory zo strany vlády. 

Tento premytý lot vyprodukoval Neftali Castro na svojich 3 hektároch farmy s názvom El Diamante. A hoci je vďaka spracovaniu šálka čistá a ľahká, nájdete v nej aj šťavnatý černicový džem, čerešne a med. To všetko zakončené floralitou pomarančového kvetu.

V západnej časti Kolumbie, ktorá sa tiahne cez východné Andy, sa nachádza oblasť Tolima. Povodie rieky Magdaléna, ktorá preteká cez túto oblasť, vytvára skutočne nádherné scenérie. Tolima je treťou najväčšou oblasťou na produkciu kávy v Kolumbii - možno aj vďaka ideálnym teplotám a pôde bohatej na živiny. V meste Cajamarca, kde pestuje Neftali kávu, je tiež vodcom komunity, ktorá pomáha udržiavať krásnu krajinu a držať ju mimo rúk ťažobných spoločností.

On a ďalší členovia komunity tvrdo bojovali za to, aby bola pôda venovaná výlučne poľnohospodárstvu a nie ťažbe, čo sa im aj podarilo. Neftali je uznávaným producentom vo svojom meste s výnimočnými znalosti o pestovaní a spracovaní kávy. Neustále experimentuje a hľadá nové spôsoby, ako zlepšiť kvalitu.

Po ručnom zbere sa z čerešní odstráni dužina a zrná sa opatrne premyjú. Potom prechádzajú zmiešanou fermentáciou počas dvoch dní až putujú k sušeniu na vyvýšené záhony na otvorenom slnku. 

varieta caturra
spracovanie fully washed
región tolima
nadmorská výška 1730 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.