price friendly

brazil • frutas secas

10.00 - 35.00 €  s DPH

sladká a plná chuť sušených marhúľ, karamelu, červeného jablka a dochuťou mandlí

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Ak si praješ pomlieť kávu, vyber si typ mletia
Najskôr vyberte kombináciu

Káva z oblasti Cerrado Mineiro majú intenzívny čas kvitnutia a rovnomerné dozrievanie vďaka dokonalým klimatickým podmienkam. Horúce dni, vlhké letá a mierne až suché zimy. Región Cerrado Mineiro sa nachádza na severozápade štátu Minas Gerais. Táto šarža pomenovaná Frutas Secas má intenzívnu arómu a plnú chuť karamelu, sladkosť sušeného ovocia a príjemný záver mandlí.

Rodina v minulosti pracovala s mliečnymi výrobkami v regióne Monte Carmelo, ale po kríze v tomto odvetví sa rozhodla zmeniť podnikanie a investovala do kávy. Výsledok bol pozitívny a produkciu postupne zväčšovali, prenajali si nové plochy, pričom sa vždy zameriavali na produkciu založenú na udržateľnosti a kvalite.


Pán Valdimir Antonio má na celej farme zavlažovací systém, je to nákladná investícia, ktorá prispela k výsledku dokonalej kávy, keďže plantáž dostáva denne správne množstvo potrebnej vody a netrpí v čase prievanu alebo nízkych zrážok.

Výnimočnosť kávy okrem terroiru spočíva aj v starostlivosti po zbere, v rozdelení parcel podľa odrôd a termínu zberu a okrem toho sa káva rozdeľuje aj podľa štádia dozrievania. Celkovo dnes majú 80 hektárov plochy a kávovníky sú vysadené na 45 hektároch. Zaujímavosťou je aj odroda IBC12, ktorá vznikla krížením odrôd Villa Sarchí a Timoru. Kávovník tejto odrody je nízky, s veľmi dobrou produkciou. Čerešňa je po dozretí tmavočervená a výhodou je aj to, že rastlina je odolná voči kávovej hrdzi.

varieta IBC 12
spracovanie natural
región cerrado, minas gerais
nadmorská výška 940 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.