brazil • fazenda pantano

10.00 - 35.00 €  s DPH

sladká a plná chuť datlí, marhúľ a karamelu so záverom pekanových orechov

Praženie
Gramáž
200g
500g
1kg
Mletie Dostupná len zrnková
Najskôr vyberte kombináciu

Fazenda Pantano nie je u nás v pražiarni žiadnou novinkou. Túto dobre známu kávu sme pražili ešte v našich pražiarenských začiatkoch. Fazenda Pantano sa nachádza uprostred regiónu Cerrado v centrálnej Brazílii vo federálnom štáte Minas Gerais, neďaleko mesta Patos de Minas. Rozkladá sa na celkovej ploche 600 hektárov a prevádzkuje ho rodina Ferrero. Viac ako 100 hektárov pôdy je zámerne neobrábaných s úmyslom vytvoriť trvalú prírodnú lesnú rezervácia. 

Vedenie farmy podporuje miestnu školu a financuje rôzne školenia pre zamestnancov. Fazenda Pantano okrem tradičnej suchej metódy spracovania používa aj metódu tzv. „eco-washing“. Po zbere sú čerešne rozdrvené a ihneď sušené na afrických posteliach. To šetrí vodu a chráni životné prostredie.

Po ťažkých časoch a minuloročných problémoch sa tento origin opäť ukazuje v plnej kráse. Táto káva je plná sladkých tónov datlí, marhúľ či karamelu doplnená jemnou aciditou citrusov a dochuťou pekanových orechov, čo z nej robí výborné vybalansované espresso na každodenné pitie.

varieta yellow bourbon
spracovanie natural
región patos de minas, minas gerais
nadmorská výška 1150 m n. m.
Ste firma a chcete:
  • - veľkoobchodné ceny ihneď po prihlásení
  • - osobnú starostlivosť našich obchodných zástupcov
  • - možnosť nákupu na faktúru so splatnosťou

Ste plátca DPH?

Neviem heslo.